Menu

San Felipe Stakes’i tartışmalı bir kararla BOLT D’ORO kazandı Özel

Amerika’nın Santa Anita Park pistinde 10 Mart 2018 Cumartesi günü koşulan ve Kentucky Derby öncesi önemli sınavlardan biri olarak kabul edilen G2 San Felipe Stakes’i, çekişen protestonun Komiserler Kurulu tarafından kabul edilmesi sonucunda Bolt d’oro (Medaglia d’Oro – Globe Trot, A.P.Indy), jokeyi Javier Castellano ile kazandı.

1700 metre kum pistte koşulan 400.000 $ ikramiyeli koşuda 1’42”71’lik derecesi ile birinciliğe uzanan Mick Ruis’in antrene ettiği safkan, bu galibiyetiyle kariyerinin 5’inci startında 4’üncü galibiyetini elde ederken, Derby öncesinde bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bob Baffert’ın antrene ettiği McKinzie (Street Sense) harika koştuğu yarışı jokeyi Mike Smith ile kazanmasına rağmen hakem heyeti tarafından kabul edilen protesto sonucu ikinci olarak tamamlarken, en az kazanan kadar övgü topladı. Koşuda üçüncülüğü Kanthaka (Jimmy Creed) elde etti.

Amerika’da dün bu yarışın dışında çeşitli hipodromlarda koşulan birbirinden önemli ve sonucu merakla beklenen G1 mücadeleler vardı. Bunlardan G1 Triple Bend Stakes’i, City Of Light (Quality Road) jokeyi Drayden Van Dyke, G1 Frank E. Kilroe Mile Stakes’i Bowies Hero (Artie Schiller) jokeyi Corey S. Nakatani, G1 Santa Anita Handicap’ı ise Accelerate (Lookin At Lucky) jokeyi Victor Espinoza ile kazanmayı başardı.

Son DüzenlenmePazar, 11 Mart 2018 14:08

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık