Menu

Avustralya’nın Altın Kızı Rekorları Alt Üst Etti Özel

Avustralya yarışçılığının altın kızı Winx (Street Cry (IRL) - Vegas Showgirl (NZL), Al Akbar, 24 Mart 2018 Cumartesi günü Rosehill’de koşulan 1 Milyon Avustralya doları toplam ikramiyeli G1 George Ryder Stakes’i jokeyi Hugh Bowman ile kazanarak üst üste 24’üncü birinciliği elde etti.

Antrenörlüğünü Chris Waller, yardımcı antrenörlüğünü ise Umut Ödemişlioğlu’nun yaptığı şampiyon kısrak, 1500 metre mesafeli çim pistteki koşuyu bu sene 3’üncü kez kazanırken aynı zamanda toplam 17’inci G1 galibiyetine imza attı ve adını dünya yarışçılık tarihine altın harflerle yazdırmayı başardı. Koşuda ikinciliği Happy Clapper (Teofilo) elde ederken, mücadeleyi bu yarışta Winx’e çok ciddi rakip olması beklenen Kementari (Lonhro) ise üçüncü olarak tamamladı.

Kariyeri boyunca 34 kez start alıp 28 birincilik ve 3 kez de ikincilik elde ederken 16.563.925 Avustralya Dolar (yaklaşık 51 Milyon TL) ikramiye kazanan Winx, bugüne dek favori olarak girdiği 28 yarışın 26’sından birinci, 2’sinden ise ikinci olarak ayrıldı.

Son DüzenlenmeCumartesi, 24 Mart 2018 16:27

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık