Menu

Dubai World Cup’ı THUNDER SNOW kazandı Özel

31 Mart 2018 Cumartesi günü Dubai Meydan Hipodromu’nda koşulan Dubai World Cup’ı Godolphin ekürisi safkanlarından Thunder Snow (Helmet – Eastern Joy, Dubai Destination)  jokeyi Christophe Soumillon ile kazandı. 6 Milyon $ birincilik olmak üzere toplam 10 Milyon $ toplam ikramiyeli koşuda startla birlikte koşuyu önde kabul eden ve koşunun favorisi olan West Coats’ın önünde birinciliğe uzanan safkan, bu galibiyeti ile kariyerinin 7’nci  birinciliğine uzandı.

Her zaman olduğu gibi başarılı bir final günü geçiren Godolphin ekürisi, G1 Al Quoz Sprint Koşusu’nu Jungle Cat, G1 Dubai Turf Koşusu’nu Benbatl ile ve Dubai Sheema Classic Koşusu’nu ise Hawkbill isimli safkanla kazanırken, Thunder Snow ile deev sahipliği yaptığı festivalin en önemli koşusunu da kazanmayı başardı.

2000 metre kum pistteki koşuda ikinciliği West Coats elde ederken, mücadeleden Mubtaahij  üçüncü, Pavel  isedördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Thunder Snow için müddet 2’01”38, farklar ise 5 Boy – Burun – 1,5 Boy şeklinde oluştu.

Son DüzenlenmePazar, 01 Nisan 2018 11:42

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık