Menu

144. Kentucky Derby’de kazanan JUSTIFY oldu Özel

ABD’nin Kentucky eyaletine bağlı Louisville şehrinde bulunan Churchill Downs Hipodromu, her Mayıs ayının ilk cumartesi günü olduğu gibi 5 Mayıs’ta da Kentucky Derby’ye ev sahipliği yaptı. Bu yıl 144.’sü düzenlenen bu klasik koşuyu, yağmur yağışına rağmen 157.813 biletli seyirci izledi.

3 yaşlı safkan İngilizlere mahsus G1 koşuya 20 tay katıldı. Toplam 2 milyon Dolar ödülün dağıtıldığı mücadele yoğun yağış altında çamurlaşan kum pistte 2000 metre mesafede gerçekleşti. Bob Baffert tarafından antrene edilen Justify (Scat Daddy - Stage Magic, Ghostzapper), 52 yaşındaki jokeyi Mike Smith idaresinde koşudan zaferle ayrılmayı başardı.

Yarış hayatına henüz 2 buçuk ay önce Santa Anita Park’taki Maiden yarışla başlayan Justify, aynı hipodromda 11 Mart günü bir Handikap koşuda, 7 Nisan günü de G1 Santa Anita Derby’de start almış ve hepsinden birincilikle ayrılmıştı. Koşuda Good Magic (Curlin) ikinci, Audible (Into Mischief) üçüncü, Instilled Regard (Arch) da dördüncü oldu. Kazanan safkan için bitiriş derecesi 2’04”20 olurken, farklar 2,5 Boy - Baş - 1,5 Boy şeklinde oluştu.

Son DüzenlenmePazar, 06 May 2018 16:10

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık