Menu

JUSTIFY Triple Crown’a Koşuyor… Özel

5 Mayıs 2018 Cumartesi günü start aldığı 144. Kentucky Derby’den zaferle ayrılan Justify (Scat Daddy - Stage Magic, Ghostzapper), 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü koştuğu G1 Preakness Stakes’i de kazanmayı başardı. Bob Baffert tarafından antrene edilen ve 52 yaşındaki jokeyi Mike Smith idaresinde birinciliğe uzanan başarılı safkan, böylelikle Triple Crown’un ikinci ayağını da galibiyetle kapatmış oldu.

3 yaşlı safkan İngilizlere mahsus G1 koşuya 8 tay katıldı. Toplam 1.5 milyon Dolar ödülün dağıtıldığı mücadele Kentukcy Derby gibi çamurlaşan kum pistte ve sis altında 1900 metre kum pistte gerçekleşti. İkinciliği Bravazo (Awesome Again)’nun elde ettiği mücadeleden, Tenfold (Curlin) üçüncü, koşunun favorilerinden Good Magic (Curlin) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Yarış hayatına 18 Şubat 2018 tarihinde Santa Anita Park’ta kazandığı maiden yarışla başlayan Justify, aynı hipodromda 11 Mart günü bir Handikap koşuda, 7 Nisan günü de G1 Santa Anita Derby’de start almış ve bu üç koşudan da birincilikle ayrılmıştı. Geçilmeden geldiği Kentucky Derby’den de büyük bir başarıyla ayrılan Justify, son kazandığı Preakness Stakes ile Amerika Yarışçılık tarihinde Triple Crown yapan 13’üncü safkan olabilmek için Belmont Stakes’i beklemeye başladı.

Son DüzenlenmePazar, 10 Haziran 2018 03:17

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık