Menu

Japonya Satışlarında Aygırlarımızın Temsilcileri Var Özel

9-10 Temmuz’da Japonya da yapılacak Yearling ve Foal satışlarında bazı aygırlarımızın temsilcileri de satışa sunulacak. Bunlar içinde en çarpıcı eşleşme 72 hip no olana ait.

El Corredor’un G1 Santa Anita Oaks galibi kızı Crisp’in, Triple Crown galibi American Pharoah’dan olma erkek tayı satışa çıkacak. 5 Mayıs doğumlu bu tay bakalım kaç para edecek açık arttırmada…

74 hip numarada da ise Sri Pekan kızı Rumba Loca’nın Orfevre’den olma erkek tayı var. Rumba Loca, İtalya’da G2 Premio Regina Elana kazanmıştı. Orfevre ise Japon Derby galibi olması dışında iki kez Arc de Triomphe ikinciliği ile dikkat çekmişti.

307 hip no da ise yine bir El Corredor temsilcisi olan Mecha Corta’nın temsilcisi var. Aygır ise Maurice. Mecha Corta Arjantin doğumlu ve bu ülkede G1 GP Mil Guienas galibidir. Maurice ise Japonya da G1 yarışları kazanmış bir at. Bu foal dişidir ve Şubat doğumludur.

423 hip no da ise aygırlarımızdan Dehere’in kızı Western Dancer’ın, Black Tide’dan olan erkek tayı var. Dehere kızı Japonya’da G3 kazanmıştı. Black Tide ise Japonya da sınıf yarışlarda başarılı olmuş bir at.

452 ve 456 hip nolarda ise Country Reel kızlarının foalleri satışa çıkacak. 452 no da olan Country Reel temsilcisi Tourny ve tayı Frankel’den olmadır.

456 da ise Country Reel kızı sınıf koşu galibi Katmandoune’nin, Heart’s Cry’dan olma erkek tayı var.

Bahse konu Country Reel kızlarından Tourny, Fransa da G3 Prix de Cauburg kazanmıştı. Frankel’i bahsetmeye gerek yok sanırım.

Katmandoune de Fransa da Listed kazanmış bir isim. Heart’s Cry G1 yarışlar kazanmış bir isim ve Sunday Silence’nin oğludur.

Aygır temsilcilerimizin kızlarının ürünleri, pedigri meraklı tarafından incelenmeye değer sanırım, özellikle eşleşmeler bağlamında.

72

c.

br.

May 5 ,2017

American Pharoah

Crisp

El Corredor

74

c.

dk.

Feb 13 ,2017

Orfevre

Rumba Loca

Sri Pekan

307

f.

b.

Feb 5 ,2018

Maurice

Mecha Corta

El Corredor

423

c.

b.

Apr 25 ,2018

Black Tide

Western Dancer

Dehere

452

c.

b.

Apr 12 ,2018

Frankel

Tourny

Country Reel

456

c.

gr.

Feb 5 ,2018

Heart's Cry

Katmandoune

Country Reel


 

Son DüzenlenmeCumartesi, 26 May 2018 17:32

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık