Menu

YAVUZ BİNGÖL’den sanatçılara çağrı… Özel

Türk Halk Müziğinin usta ve sevilen sanatçılarından Yavuz Bingöl, atçılık camiasının en yeni üyelerinden biri… Atları çok sevdiğini her fırsatta ifade eden sanatçı, at sevgisini bu sene başında pistlere taşıdı. Çiçeği burnunda atçının, 21 Temmuz günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda start alan Fast Whisper ve Party Lover isimli tayları, start aldıkları yarışları kazanarak sanatçıya büyük mutluluk yaşattı. 
Tatil’de iken telefonla www.tjk.org’a konuşan Bingöl, çok heyecanlandığını atlarının her ikisinin de kazanmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Özellikle 2 Yaşlı tayı Fast Whisper’in ilk yarışında kazanmasından dolayı çok sevinçli olduğunu söyleyen sanatçı, ilerisi için de atından umutlu olduğunu ifade etti. Bingöl, sağlığın herşeyden önemli olduğunu, kazasız belasız at koşturmanın önemine dikkat çekerek “Biz sanatkarlar duygusal insanlarız, tabiki kazanmak isteriz ama daha da önemlisi sağlık” dedi.
Atçılığın farklı bir kültür olduğunu ve bu kültüre sahip çıkılması gerektiğini söyleyen sanatçı “Biz sanatçılarda bu kültüre destek vermeliyiz. Benim için çok değişik bir duygu. Atlarla beraber olmak beni mutlu ediyor. Annem memleketimiz olan Kars’ta çok iyi ata binmesiyle nam salmıştır. Genç kızlığından itibaren atlarla ilgilenmiş ve binicilik yapmıştır. O yörede güzel bir kız olarak at binmesiyle dikkat çektiğini söylerdi. Ayrıca dayım da atlara çok meraklıydı. Onlardan bana kalan güzel bir miras diyebiliriz. Ben de çocukken memleketimizde at binmiştim. Atçılığa Karagül dizisinin yönetmeni arkadaşım Murat Saraçoğlu’nun sayesinde başladığımı söylemeliyim. Murat’la beraber at sahibi olmayı düşünüyorduk. O benden önce at alarak başladı. İlk atım Vaka Coba Coba’yı Murat Akça’dan alarak atçılığa başladım. Daha sonra Eski TJK Başkanımız Serdal Adalı bey bana Party Lover isimli tayı hediye etti. Fast Whisper isimli tayı ise 1 yaşındayken aldım." 
Sanatçı; Balıkesir’in Gönen ilçesinde 100 dönüm ortak yer aldıklarını söylerken, İtalya’dan da at aldığını söyledi. Bingöl, bundan sonra elverdikçe atlara daha çok zaman ayırmak istediğini sözlerine ekledi. Bütün sanatçıların at sahibi olmalarının gerektiğine inandığını söyleyen ve onlara tavsiyelerde bulunduğunu ifade eden Yavuz Bingöl, jokeyler Akın Sözen ve Selim Kaya ile atların antrenörüne, seyisine kadar herkese tjk.org aracılığıyla teşekkür etti.

Haber: tjk.org

Son DüzenlenmeCumartesi, 25 Temmuz 2015 16:15

1 yorum

  • mehmet   acari
    mehmet acari Perşembe, 23 Temmuz 2015 02:17 Yorum Linki

    Hayirli. Ugurlu. Olsun. Allah ayaklarini. Duz. Bastir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık