Menu

Sahada DENEYİM, Sahada KALİTE

Spor Toto Süper Lig’in sempatik takımı Akhisar Belediyespor’un iki deneyimli oyuncusunun atçılık yaptığını biliyor muydunuz? Sertan Vardar ile Oğuz Dağlaroğlu ikilisi Bitirim Karınca’yı ortak koşuyorlar. Atom Karınca-Özgül orjinli safkan, yarış yaşamına yaptığı muhteşem başlangıç ile anımsanıyor. Safkan dörtte dört ile startı vermişti. Hem Vardar’ın hem de Dağlaroğlu’nun maç, idman ve kamp zamanları dışında safkanla yakından ilgilendikleri biliniyor. 
Fenerbahçe altyapısından yetişen ve 1999-2000 sezonundan itibaren Süper Lig ile 1.Lig’de birçok takımda görev alan Oğuz Dağlaroğlu 35 yaşın deneyimiyle Akhisar Belediyespor’un kalesinde güven veriyor.
1982 doğumlu ve Bucaspor altyapısında futbola başlayan Sertan Vardar da 2000-2001 sezonundan bu yana Bucaspor, Altay, Bolu, Rize, Erciyes gibi takımların ardından geldiği Akhisar’da üçüncü sezonuna girdi.
BİTİRİM KARINCA
11 Mayıs 2013 günü başladığı yarış yaşamında arka arkaya 4 koşu kazanan Bitirim Karınca ilk kez 9 Şubat 2014’te Halisbey’e geçildi. Ardından henüz yarış kazanamayan safkan iki dördüncülük bir de ikincilik elde etti.  
Bitirim Karınca’yı jokey Fuat Çakar’ın babası Murat Çakar yetiştirdi. Baba Atom Karınca birçok grup yarış kazanan ve ardından geçtiği aygırlık kariyerinde de iyi bir grafik çizen bilinen bir isim! Anne Özgül de şampiyonların kan hattından gelen Özgün-K.IRAK 55 orijinli bir kısrak. 86 startında 16 birincilik alan safkanın en önemli özelliği, yarışların hiçbirinin Grup koşusu olmaması. Yani anne kan hattındaki şampiyonlarla oranla geride kalmış bir kısrak Özgül!
Son DüzenlenmePazartesi, 21 Nisan 2014 15:17

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık