Menu

BAYERN MÜNİH'in At Sahibi yıldızları

Geçtiğimiz yıl Şampiyonlar Ligi şampiyonu olup, bu yıl da Bundesliga'da şampiyonluğu haftalar öncesinden garantileyen Bayern Münih'in yıldız oyuncuları Thomas Müller ve Claudio Pizarro futbolculuklarının yanı sıra bu sıralar at sahibi olarak hipodromlarda da söz sahibi.
Thomas Müller, Claudio Pizarro ve eski Alman yıldız oyuncu Tim Borowski'nin ortaklaşa sahip oldukları 24 Harası’nın EL TREN (Danehill Dancer – Dhamma, Broad Brush) isimli 3 yaşlı tayı, 21 Nisan Pazartesi günü Almanya'nın Hannover şehrinde bulunan Neue Bult Hipodromu'nda sezonun ilk yarış gününde gerçekleştirilen Reifenprofi Cup'ı binicisi Jozef Bojko ile kazanmayı başardı. Almanya'nın başarılı antrenörlerinden Andreas Wöhler'in antrene ettiği tay, 1600 metre çim pistteki koşuyu kazanarak yarış hayatına da galibiyetle başlamış oldu.
TAYFUN KORKUT yarıştı ve kazandı…
Öte yandan Hannover'deki sezonun ilk yarış gününe ait koşuları takip etmek üzere Bundesliga ekiplerinden Hannover 96'nın başında bulunan Türk antrenör Tayfun Korkut, Hannover 96'lı futbolcular ve teknik ekip hipodroma geldi. Hayranlarına bol bol imza dağıtan ve fotoğraf çektiren Hannover 96 takımına, yarışseverler yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca günün anısına düzenlenen 400 metrelik pony yarışında Tayfun Korkut da jokey oldu. 12 yaşındaki Paul Schimmel isimli pony atıyla 40 yaşındaki Tayfun Hoca, teknik ekipteki diğer arkadaşlarını geride bırakarak koşuyu kazanma başarısı gösterdi.

Haber: NUMAN SAKAR

Son DüzenlenmePerşembe, 24 Nisan 2014 22:14

1 yorum

  • yarisseverim
    yarisseverim Perşembe, 24 Nisan 2014 20:27 Yorum Linki

    Türkiye'de olsa direkt olarak kumarbaz damgası yerler

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık