Menu

Sorular... Özel

Belki üstüme vazife değil ama son televizyon programından sonra gerçekten sayın Ekinci’nin de futbol yöneticileri gibi insanları oyalamak gibi bir durumu olduğundan rahatsız olup aşağıdaki yazıyı yazdım.

Değerlendirmelerinize sunuyorum.

Sayın Ekinci basta olmak üzere son 20 senenin Başkanlarına sormak lazım;

1) Günlük 5.000 TL ciro yapan herhangi bir cafeye, lokantaya veya eğlence mekanına gidin, orada sizlere nasıl itibar gösteriyorlar, bulunduğunuz ortam hangi temizlikte ve mekanın gelen müşterilerin rahatı ve mutluluğu için nasıl tasarlandığına bakın, birde günde Milyon TL ciro yapan hipodromlarda gelen insanlara neler verdiğinize bir bakın. Önemli günler için koşular düzenlemekle her seyi çözdüğünüzü mü zannediyorsunuz bunun açıklaması nedir?

2) Veliefendi hipodromunda kalan yarış atlarından ortalama 6 aylık 1.000 TL kira alıyorsunuz ve bu kadar değer verdiğimiz yarış atlarının sağlıklı yaşam sürmesi için ahırlar bölgesindeki ahırlara ne zaman ciddi bir bakim yapmayı düşünüyorsunuz?

3) Tüm hipodromlarda neden gercekten insanların vakit geçirebileceği güzel cafeler, restaurantlar açılmaz? Açılması için bu markalara örneğin belli bir süre kira almayarak teşvikler verilmez?

4) 1980’den beri duran musluklardan insanlar su içiyor (yapanlardan yaptıranlardan Allah razı olsun) her hipodroma ücretsiz sumatik koymak günde 5000 bedava pet su vermek TJK’nın nin bütçesini ne kadar sarsar?

5) Son olarak ta 1 saat kuvvetli yağmur yağdığında çim pist yarışlarını iptal etmek, sentetik pist yapıp şuan için o pist ile alakası olmayan bir pistte insanların tam 1 yıl boyunca gözü gibi baktığı yarış atlarını tehlikeli bir sekilde yarışmaya mahkum etmek kimin hakkı?

Yukarıda yazdıklarıma en az 10 madde daha eklerim ama bunlar sanki ana başlıklar.

Şimdi soruyorum özelleştirme olduğunda bunların hepsi 1 sene içinde yapılır mı? Yapılmaz mı? Siz yıllar boyu oyun oynayan ve gerçekten at yetiştiren insanlara ne verdiniz? Ne aldınız?

Saygılarımla…

Burak Nişancı

Son DüzenlenmeSalı, 20 Haziran 2017 11:28

3 yorum

 • ETHEM FİLİZDAYILAR
  ETHEM FİLİZDAYILAR Perşembe, 20 Temmuz 2017 17:47 Yorum Linki

  Start üzerine düşünceler; Genel Hükümlerin 15/p maddesi koşularda startı düzenlemektedir. Bu maddeye göre Start Hakemi komutundan sonra TÜM atlar birlikte starta girerler(Bu güne kadar hiç uygulandığını görmedim ama her yıl nedense bu madde Genel Hükümlerde yer alır) Fiili uygulamada ise startın başında ve sonunda yer alan atlar baştan ve sondan sırasıyla starta alınır. Tercihli atlar ise nedense sona bırakılır. Oysa bu şekilde yazılı bir kural yoktur. Huysuzluk yapan atlar nedeniyle start 10 dakika geçikse dahi tercihli atlar dışarıda bekler ve yerini zamanında alan atlara göre son derece güçlü bir avantaja sahip olurlar. Zaten bu durumlarda da genellikle son giren atlar makine içinde bekleyen atlara galip gelirler. Genel Hükümlerin bazı kuralları nedense değişik şekillerde yorumlanıp uygulanmaktadır. Bu durumlarda neden diğer Ülkelerde izlediğimiz ve Kurallarda yazdığı gibi tüm atlar birlikte atlar birlikte starta alınmaz (gördüğümüz kadarıyla yeterli sayıda start görevlisi mevcut), makinede 10 dakika bekleyen atlarla son giren at veya atlar arasındaki stres farkını neden kimse önemsemez. Anlayan ve anlatabilecek varsa lütfen yazsın.

 • mmnckrgl
  mmnckrgl Çarşamba, 21 Haziran 2017 18:34 Yorum Linki

  çok yerinde olmuş.. hatta eksik bile kalmış..

 • Fatih Murat
  Fatih Murat Çarşamba, 21 Haziran 2017 10:38 Yorum Linki

  Burak Bey Allah razı olsun hislerimize tercüman oldunuz. Bizim yarışsever olarak bayilerdeki sorunlar, hipodromlardaki fahiş fiyat uygulamarı başta olmak üzere diğerlerini TJK'nın dikkate almasını istiyoruz.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık