Menu

7.Koşu 2 Yaşlı İngiliz Tayları Orijin Analizi;

Agera: Hem Cape Cross, hem erkek, daha ne olsun! Annesi iki yaşında G3’de ikinci ve Gainsborough yetiştirmesi. İkinci anneyi de Japonlar almış. Bayağı iyi bir orijin gibi.

El Rapido: Bu gruba gücü yeter mi bilmiyorum, ama dengeli güzel orijin, anne hattı Ataman yetiştirmeleri.

Neyzen: Annesi Tonya, Kısrak Koşusu galibi Pergola’nın kızı. Kum ve Sentetik de başarılı olabilir.

Rubuco: Anneden 818.400 TL kazançlı Inferno ile kardeş. Inferno’nun babası Bushranger’ın babası Danetime’ın kısrak babası Lear Fan, Roberto. Ruboco’nun babası Dr Fong da Roberto. Mantıklı ve güzel kombine, izlemek gerekir.

Tekyıldız Oğlu : Anneden 2.687.600 TL kazançlı Güngör Baba ile kardeş. Güngör Baba’nın baba hattı, Strike The Gold -Alydar. Taliphan’ın babası Oratario’nun 2.kısrak babası Alydar. Çok yakın değil, mantıklı kombine.

The Power: 3*3 çok yakın Storm Cat yapmışlar. Perfect Storm tayı Bekmezbey de böyle 3*3 Storm Cat’di. Annesinin 3 tayının kazanç ortalaması 127 bin. Fena bir ortalama değil ve hepsi kazanmışlar, ikisi de Arizon Red.

Aldis: Anneden 1.323.000 TL kazançlı Adakarası ile kardeş. Adakarası, baba Bekmezbey-Perfect Storm-Mountain Cat-Storm Cat… After Market’de Storm Cat… Ayrıca Perfect Storm ve After Market de kısrak baba hatlarında ortak Blushing Groom var. Yani Aldis, Adakarası ile yakın soy kombinasyonu taşır, takip etmek gerek.

Başaran Lady: Güzel soy kurgulaması var, tabi ki baba kapalı kutu. Yine de Mountain Cat hattı olduğu için erken gelişebilir. Storm Cat-El Gran Senor mantıklı kombine. Gücü yeter mi bilmem.

Imogen: Annesi Poet Voice, Gold Tiara ile anne kardeşi… Imogen de Gemswich Park ile soy ağacında ilginç benzerlikleri var. Gemswich Park, G1 Frizette Stakes üçüncüsü. Çok değişik bir tay olabilir.

Munkhbat: Anneden 724.050 TL kazançlı Abraj ile kardeş... Abraj, Royal Abjar o da Gone West. Munkhbat’ın da baba hattı El Corredor-Mr.Greeley ve Gone West. Yani çok benzer soy kombinasyonu var Abraj ile takip etmek gerekir.

 

Son DüzenlenmeCumartesi, 09 Haziran 2018 13:10

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık