Menu

Doğu kızı ile M.Hamedi ne yapmaya çalıştı?

29.07.2014 tarihihli Ankara yarışlarında: Yarışın linki : http://www.tjk.org/TR/YarisSever/Info/ShowVideo?Tarih=29/07/2014&SehirId=5&KosuId=4

Doğu kızı 3 boy tereddütlü çıkış yaptı. M Hamedi safkanı hiç üzmeden grubun en gerisinde viraja kadar getirdi, daha virajın bitimini beklemeden en dışarıya aldı safkanı buraya kadar her şey normal. Virajı en dışardan dolaşmasına rağmen teşviğe başlamadı , son 150 ye kadar safkan kendi haline geldi. 150'den sonra ilk 4 için hiç bir şansı kalmamasına rağmen aniden kamçı kırbaç çalışmaya başladı.Teşviğe başladığında öndeki safkanlar 100 deydi , safkan devirlenemeden zaten yarış bitti.

Aklıma takılan sorular : 

Startdan 3,4 boy  tereddütlü çıkmasını bir kenara bıraktım olabilir.

1- Safkanda bir problem varsa neden yarışı bırakmadın?

2- Madem 150'ye kadar tutacaksın niye virajı gereksiz yere en dışarıdan dolaştın?

3- 150'ye kadar neden safkanı bu kadar tuttun.(kendisi 150 ye geldiğinde öndeki safkan 100'deydi)

4- Atın ilgilisi 150'ye kadar tut demiş olabilir (olurya)  ilk 4 şansı kalmamış bir safkana neden bu kadar yüklendin? (Ben 150'ye kadar en geri bekleyen, 50 ,60 metre farkı kapata bilen bir Arap atı görmedim orası da ayrı)

5- O tarihli komiserler kurulu raporunda olay ile ilgili hiç bir kayıt yok.Neden?

Allah aşkına soruyorum sizlere dünya üzerinde bu kadar lakayit bir düzen, öylesine başı boş bir faaliyet varmı? 

Ben bundan itibaren madem yarış severin sesi diye bize bir bölüm ayrılmış( bu bölüm için ayrıca çok teşekkür ederim site yetkililerine sesimizi duyura bileceğimiz tek platform), buradan bu tür yarışları, safkanları , binicilerini yazıcam.Yayınlıya bilme cesareti ise tabiki Yarış Dergisi yetkililerinde.

 

 

 

 

Son DüzenlenmeCuma, 01 Ağustos 2014 11:03

3 yorum

 • ayhankorkmaz
  ayhankorkmaz Cumartesi, 02 Ağustos 2014 02:03 Yorum Linki

  Güzel bir eleştiri katılmadıgım tek yer virajı dıştan dolaşması ! Çünkü sadece viraj biterken dışa açılmış doğal olarak. Metin Hamedi bu yıl bolca ve kazanma şansı olan atlara binme şansı bulabilmiş ve oldukça başarılı olabilen bir aprantimiz. Sanırım henüz atların üzerinde yarış tecrübesi ve inisiyatifini kullanma yetkisi azdır. İnanıyorum ki başarılı olabilecek aprantilerden biridir. Biraz zaman tanımak lazım zannımca. Kazanma şansı kalmayınca ikinci üçüncü dördüncü olabilecekken enseye basıp neredeyse en geri gelerek bütün bahislerde ki oynayanları at sahibi antrenör seyis ve yetiştirici leri mağdur etmekte mahzur görmeyen, meşhur, sempatik nice jokeyler varken bu aprantiye sabredelim derim ne kadar haklı isenizde. Umarım Hamedi de tecrübesi arttıkça hatalardan arınıp iyi ve kalıcı bir jokey olabilir. saygılarla

 • Afsin Kutluhan
  Afsin Kutluhan Cuma, 01 Ağustos 2014 15:02 Yorum Linki

  Sayin oguz bey siz zahmet edip bu yarisi izleseydiniz.eminim bana hak vericektiniz.bu yorumlari yapmadan zaten dogu kizinin stilini degerlendirmeye aldim ve safkanida iyi tanirim.

 • oğuz
  oğuz Cuma, 01 Ağustos 2014 13:42 Yorum Linki

  doğu kızı nın yarışlarını izlemiş olsaydınız bu kadar meşakkate girmezdiniz bence

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık