Menu

Toormore kalbimiz seninle olacak

Bildiğiniz gibi hafta sonu pazar günü Uluslararası Topkapı Koşusu koşulacak (G2). Bir aksilik olmaz ise 5 yabancı safkana karşı 2 yerli safkanımız mücadele edecek. Gönlümüz, desteklerimiz tabi ki yerli safkanlarımızda olacak. Fakat eyer yabancılardan biri kazanacaksa bu bence TOORMORE olmalı neden mi?

Toormore (ARAKAN (USA) - DANETIME OUT (IRE)) safkanın annesi Danetime Out un annesi Matila bir Persian Bold kızı. Persian Bold unutulmaz şampiyon Bold Pilot un babasıdır.Şapiyonu bir daha pistlerde görme şansına sahip olamasak bile en azından Toormore  ile onu bir kere daha yad etmiş oluruz.

28.05.2013 tarihinde yarış yaşamına maiden yarış galibiyeti ile başlayan Toormore üstüste Vintage Stakes (G2) , National Stakes (G1) , Craven Stakes (G3) yarışları ile galibiyet serisine devam etti.Daha sonra English 2000Guineas (G1) 7 ciliği ve ST. James Palace stakes (G1) 6 cılığından sonra 29.07.2014 tarihinde Lennox Stakes (G2) yarışda Es Que Love un ardından 2 ci oldu.

Toormore ile ilgili duygusal yanımızı bir kenara bırakırsak son yarışında her ne kadar 2’nci kalsada Garswood gibi bir safkanı ve Pazar günü İstanbuldaki rakiplerinden  GLORY AWAITS ide geride bıraktığını unutmamak lazım.

Son DüzenlenmeCuma, 05 Eylül 2014 14:31

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık