Menu

Her adam hata yapar,ama sadece akıllı bir adam bunlardan öğrenir. Winston Churchill

14.12.2014 İstanbul yarışlarından sonra tutamadım kendimi, eleştirilmeyecek gibi değil çünkü olanlar.

Ya arkadaş Sayın Gökhan Bektaş bir önceki yarışta inanılmaz bir hata yapmışsın koşuyu kaybetmişsin. 5 boy önünde giden at varken sen son 300’lerde hala arkalara bakmakla meşgulsün. Bildiğin % 100 jokey hatası ile yarışı kaybetmişsin.

http://www.tjk.org/TR/YarisSever/Info/ShowVideo?Tarih=07/12/2014&SehirId=3&KosuId=6

Aynı atla bir şans daha almışsın her şeye rağmen ama sen napıyorsun % 100 (bile demeye dilim varmıyor) jokey hatası ile yine yarışı kaybediyorsun.

http://www.tjk.org/TR/YarisSever/Info/ShowVideo?Tarih=14/12/2014&SehirId=3&KosuId=2

Merak ediyorum ben Apranti okulunda ne öğretiyorlar bu jokey adaylarına, atın üstünde durmayı başaran mezun oluyor her halde, kendini geliştirmek zaten yok paşalar at bile çalıştırma zahmetine girmiyor.

Son ayağın kahramanı ise Ali Can İşleyen bir önceki hatanın aynısını yapıyor ve birinciliğe ortak ola bileceği bir yarışı kaybediyor. Son 200 deki kırbaca dikkat edin nerdeyse ayağa kalkıp vuracak, havada 3 tur attırıyor kırbaca, sanki ata değil gavura vuracak.

http://www.tjk.org/TR/YarisSever/Info/ShowVideo?Tarih=14/12/2014&SehirId=3&KosuId=6

Şimdi eleştiriler gelebilir at kaçıyor adam ne yapsın diye, ya kardeşim Halis Karataş niye kaçırmıyor bu atı Selim Kaya niye kaçırmıyor. Bu arkadaşlar hayatında kaç tane H.Karataş yarışı izlemiş, S.Kaya yarışı izlemiş merak ediyorum.

Buyurun günün komiserler kurulu raporuna: 

KOŞU NO: 2

10 numarada kayıtlı TAYLANHAN isimli atın antrenörü Muhittin ACAR’ ın kurulumuza vermiş olduğu dilekçesinde; 5 numaralı atın jokeyinin kendi atın engellediğinden neticeyi protesto ettiği bildirilmiştir. Yapılan protesto kurulumuzca incelenmiş olup, protestosunu reddine kar verilmiştir

KOŞU NO: 3

5 numarayla kayıtlı olarak koşan FEVRONYABY isimli atın binicisi Ümit YAYLA, son düzlükte yarış usül ve nizamlarını ihlal ettiğinden dolayı ifadeye çağrılmış ve 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğni 17. maddesinin 1.fıkrası (a) ve (b-1) bentleri uyarınca ihtar ve 268 TL para cezası ile cezalandırlmıştır.

G. Bektaş, A.C. İşleyen in cezası nerde? Bu bildiğin bilerek at getirmemek değil mi? Bilmeyerek yapıyorsa daha kötü ata binmeyi bilmiyor demek değil mi? Bu tarihte bu şahısların hatası yüzünden kaç kişinin canı yanmıştır bilen var mı, düşünen var mı? 

Ümit Yayla ya verilen cezaya bakın 268 TL komik değil mi sizce 268 TL cezanın nasıl bir caydırıcılığı olabilir sizce?

Gelelim İzmir yarışlarına ATASOY’un H. Karataş’la kazandığı koşuya. D.Yıldız bir önceki koşusunda aynı hareketi A. Çelik ile Atasoy’a yaptı belki de yarışı kazanmasına sebebiyet verdi. Yine aynı hareketi yapıyor H.Karataş tecrübesiyle fazla etkilenmiyor. Hareket belli arkadan gelen atın kulvarına girmeden hafif hafif tampon atıyor desem bu camiadaki herkes anlar herhalde. Bunu sadece D. Yıldız yapmıyor. Yapmayanı dövüyorlar zaten Komiserler Kurulu bir önlem almazsa yapmaya da devam edilecek.

Son DüzenlenmePazartesi, 15 Aralık 2014 13:52

1 yorum

  • cüneyt işçi
    cüneyt işçi Çarşamba, 17 Aralık 2014 01:36 Yorum Linki

    YARIŞSEVERİN AHINI ALDIKLARI İÇİN OLDUKLARI YERDE SAYIYORLAR UNUTMASINKİLER BU YARIŞSEVERLER OLMASA İŞSİZ KALIRLAR LAKİN LİMON BİLE SATAMAZ BUNLAR

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık