Menu

89.Gazi Koşusu

..Ve beklenen gün geldi çattı...

Evet koca bir sene bugünü bekleyen milyonlarca insan yarın merakla bekliyor bu koşunun sonucunu.

Garip geldi öyle değil mi? ''Milyonlarca'' insan cümlesi biraz abartı gibi geldi. Yüzünüzdeki tebessümü görebiliyorum merak etmeyin. Niçin böyle bir ifade kullandığımı daha açık bir dille anlatıp sizlerle paylaşmak istiyorum.

Herhangi bir şekilde bu camianın içinde falan değilim,aslına bakarsanız gönülden bir yarışseverim. Fakat son zamanlarda içerisinde sevgi duygusunu barındıran bu ''Yarışsever'' kelimesi bana ağır gelmeye başladı. Kim bilir bahsetmeye çalıştığım ''Milyonlar'' da buna dahildir. Belkide sadece kendi adıma konuşmuyor, hiç de yalnız değilimdir. 

Bu kurumun belli ki kimseye hesap verdiği falan yok. Alınan kararlar bunu çok net gösteriyor. Her gün bayileri dolduran,hipodramları dolduran milyonlarca yarışsevere yaptığı haksızlıklar artık aldı başını gidiyor. Bu duruma pek tabi bu işe emeğini veren at sahibinden tutun da,seyisine kadar herkes dahil. ''Sanene kardeşim seni ne alakadar ediyor.'' diyecekseniz lütfen bu yazının devamını okumayın.

ÖRNEK 1 : Yarış içerisinde jokey kasıtlı hareketler yaparak yarış sonucunu değiştiriyor.

SONUÇ 1 : Haksız kazanç sonucu çöpe giden kuponlar. Kaybeden yarışsever.!

ÖRNEK 2 : Geceden neredeyse yarış saatine kadar yağan yağmura rağmen pist değişikliği yarışlara 30-40 dakika kala yapılıyor. Hayır farklı bir güneş mi? doğacak 30-40 dakikada pistleri normale döndürecek.

SONUÇ 2 : Kuponu değişmeyen piste göre yatırıp giden yarışsever allahlık ; yazdığı at koşudan çıkar mı,AĞA G f'den kurtatır mı paçayı bilinmez şans ya bu bilgi oyunu falan değil ya. Kaybeden yarışsever.

ÖRNEK 3 : Sadece hak edenin kazanmadığının ispatı olan,sadece 4 tanesini örnek olarak TJK sayfasından sizlerle paylaşmak istediğim biri bu ay diğerleri geçtiğimiz ay olan dopingli gerçekleşen koşular.

At İsmiBaşlangıç TarihiBitiş TarihiCeza Nedeni
SIGMUND 10.06.2015 09.06.2016 NAPROXEN isimli doping maddesi tespit edildiğinden dolayı Yüksek Komiserler Kurulundan kesin karar gelinceye kadar koşulara kayıt ve iştirakten men.
KALABALI 20.05.2015 19.05.2016 DIPYRONE isimli doping maddesi tespit edildiğinden dolayı Yüksek Komiserler Kurulundan kesin karar gelinceye kadar koşulara kayıt ve iştirakten men.
LADY PRESIDENT 14.05.2015 13.05.2016 RANITIDINE isimli doping maddesi verilerek koşturulduğu tesbit edildiğinden.
SOCRATES 05.05.2015   DEXAMETAZON isimli doping maddesi tespit edildiğinden.

SONUÇ 3 : Göz yaşlarımızı silecek kimse yok,nasıl olsa TJK cezayı kesmiş adaletli davranmış. Nasıl olsa parası yatırılmış çöpe giden kuponların bu yarış sonuçlarıyla hiç alakası yok.

Saat tam olarak şu an 00:50 ve tarih 28.06.2015 örnekleri devam edersem inanın bana yarın Gazi koşusunu bile izleyecek vakit bulamam. içimde kalmasın söyleyeyim dediğim bir kaç örnek vermek istedim. 

Özellikle 89. Gazi Koşusu başlığını kullanmamın,aslına bakarsanız uzun süredir bu tarihi beklememin sebebi;bu başlık altında eminim bir çoğunuz bu yazıyı okuyacaksınız. Umarım gediği içine oturacak olan kişiler de bu yazıyı okurlar.

Sevgili Atahan abimin sitesinde daha fazla sözü uzatmadan ; 89 Gazi Koşusun'da start alacak olan bütün at sahiplerine başarılar diliyorum.

Meşhur tabirle ; Koşan bütün atların ayakları düz bassın inşallah.

En azından onların ayakları düz bassın, çünkü milyonların ayaklarına çelme taktıklarını kimselere duyurmayanlar var.

Saygılar...

 

 

Son DüzenlenmePazar, 28 Haziran 2015 09:54

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık