Menu

Halis’in Halı Saha Maçı… Özel

Ürettiği ekonomi itibariyle Türkiye’nin 2 numaralı spor organizasyonunda (2015’i 4 milyar TL ciro ile bitirdiği ve TJK’nın bunun 1 milyar lirasını aldığını varsayıyorum) son 1 haftada yaşananlar…  

Atçılığın en büyük sivil toplum kuruluşu TYAYSD, zehir zemberek bir açıklamayla, atçılığın direksiyonundaki TJK ile köprüleri attı.

http://www.yarisdergisi.com/haberler/11182-her-sabrin-bir-sonu-var

19 yaşındaki bir fidan apranti BERAT GÖKÇE, idmanda attan düştü; beyin ölümü gerçekleşti.

Türkiye’nin en büyük iki jokeyinden biri Selim Kaya, yarışların içindeki kuralları tespit eden (İstanbul) Komiserler Kurulu’nun kendisi hakkında verdiği kararın yürütmesini mahkemeye başvurarak durdurdu.

Her üçünden de acı tablosu, beceriksizlik resmi, yönetimsizlik şaheseri faktörleriyle en az birer yazı konusu çıkar!

Bir haber de benden olsun… Türk yarışçılığının iki dev firması ELİYEŞİL ve GEDİK ekürileri tüm atlarını satarak atçılığa veda ediyorlar.

Ve ülkemizdeki atçılık yönetimi paydaşlarının hiçbirinin kılı kıpırdamıyor. Mesele 7’li ganyanın baş aşağıya gidişinden, total tevzilerin artmasından falan öte geçti.

İthal şartnamesindeki saçmalıklardan, televizyon stüdyosundaki yanlışlıklardan, at kalitesinin sıfıra gitmesinden, atçılık/yetiştiricilik niteliğinin bozulmasından ve bunlardan kimsenin rahatsız olmamasından söz etmiyoruz bile!

Bunları mertçe yazabilen 2-3 kişinin varlığı da gayet tabii yetmemekte olanı biteni kamuoyuna anlatmaya.

En güzelini Muharrem Can söyledi geçen Pazar akşam ‘Halis Karataş’ın da forma giydiği’ halı saha maçımıza gelip…

-400.000 liraya at aldım… Tabii ki Kanuni Sultan Süleyman’ı da koşacağım, Cumhuriyet’i de…’

- Muraaattt… ‘Halis giyindi mi?’ 

Son DüzenlenmeCuma, 16 Ekim 2015 13:51

2 yorum

  • erkut
    erkut Cumartesi, 17 Ekim 2015 13:24 Yorum Linki

    Ben yarış severim ve koşan safkanların enternasyonel seviyede olmadığını rahatlıkla görüyorum lakin kendi hipodromarımızda kendimizin şampiyon etiketi taktığı atların kendi aralarındaki domestik mücadelesi benim at yarışlarından keyif almamı engellemiyor. Memlekette at yarışlarından önce kafa yorulması ve düzeltilmesi gereken çookk işimiz var. Boşverin atlarımızda domestik seviyede olsun. 1952'den bu yana zaten atlarımız domestik Volga, Albatur, Abbas, karayel , cartekit, Bold Pilot yavuzhan gibi efsanelerimizin hangisi enternasyonel seviyedeydi ki bu dönemin atlarını beğenmiyorsunuz. Domestik de olsa heyecan aynı heyecan gerisi teferruat.

  • ozi
    ozi Cuma, 16 Ekim 2015 16:56 Yorum Linki

    sayım muharrem can'ın söyledikleri bence -sözün bittiği yerdir. arap atçılığı ve anlayışı olduğu sürece biz kendimiz çalar kendimiz söyleriz. avrupa atçılığımış dünya yarışçılığımış ent.yarışlarımış kandırmacadan öteye gitmez. hoş zaten kimsenin bunları düşündüğü olmadığı gibi vizyon da yok. son zamanlarda ingiliz atlarına ve yarışlarına baktığımızda 4-5 günde bir yarış koşan at sahipleri var ve kimsede ses seda da yok.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık