Menu

THREE VALLEYS... Özel

2016 aşım sezonuna yaklaştığımız bu günlerde yetiştiricilerimize faydalı olabilmek adına bazı aygırlarımızın uyumlu olduğu hatları lafı fazla uzatmadan yazmayı hedefledim.

Bu yazımızdaki hedef aygırımız Three Valleys

Bold Fact, Leroidesanimaux, So Factual, Dansili, Cacique, Champ Elysees ve Three Valleys

Bana göre Three Valleys’in aygırlık kariyeri için anne hattından gelen yukarıdaki aygırlar yeterli bir referanstır. Önemli olan yetiştiricilikte bu aygırı nasıl kullanacağımız veya diğer bir şekilde söylemek gerekirse pedigrisinin hangi özelliklerinden faydalanacağımızdır.

Bu kez yazıda bazı kestirme yollar kullanacağım. Çünkü Three Valleys’in pedigri analizinde sonuç çıkarmamıza yardım edecek bazı aygırlar var. Bunların başında Halling geliyor. Aynı çapraza (Diesis - Nijinsky)  sahip Halling ve Three Valleys‘in ortak hatlarda başarılı yavrular verdiğini görüyoruz. Bu yüzden Amerika’yı yeniden keşfetmek yerine hazır kıta bulunmuşken bir parsel almak daha mantıklı görünüyor. Bu hatları özetle saymamız gerekirse Danzig oğulları, Sadlers Wells oğulları, Blushing Groom oğulları, Warning oğulları, Gone West oğulları…

Her zaman savunduğum kısrak inbreedingini Three Valleys ile yapmamız mümkün.

Unaccounted For kızları ile Flaming Page

West By West – Royal Abjar ile Mixed Marriage

Okawango - Common Grounds ile Doubly Sure

Bosporus ile Relance

Dansili ile Kerali

Bunlara ek olarak Doyoun, Marlin, Red Bishop ve Sri Pekan kızlarının da uyumlu olacağı kanaatindeyim.

Bazı kısrak babalarından hiç bahsetmeme sebebim ise Three Valleys’in kısrak babası olarak kullanılabileceğine emin olduğumdandır.

Kan hatlarını birbirine karıştırmadan bu eşleşmeleri yapabilirsek ileride daha başarılı bir nesil elde edeceğimiz aşikardır.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 16 Aralık 2015 15:31

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık