Menu

GELİBOLU; İdeal Harman... Özel

Müdavimi olduğunuz bir pastane vardır. Her gittiğiniz yerde o lezzeti ararsınız. Ama o lezzeti size sadece mudavimi olduğunuz pastanenin ustası verebilir. O pastanın içindeki İdeal Harmanı sadece o size yapabiliyordur.

GELİBOLU da böyle bir pasta...

İdeal harmana sahip, seyredene, binene, sahibine, jokeyine, seyisine, bahis oynayana, kısaca herkese keyif yaptırmış bir at…

7 tane G3, 3 tane G2 ve 5 tane G1 yarış kazanarak azımsanmayacak bir başarıya sahip ve Gelibolu, 2018 aşım sezonunda Eskişehir Mahmudiye'de aşımlarına devam edecek.

Konumuza dönecek olursak…

Nedir bu ideal harman?

Ne işe yarar?

Nerede, nasıl kullanılır?

Seklavi.3TufanFış Fış – (Sa d.1 , Sa d.3)

Yukarıda saydığım hatlar birazda yoğun Alkuruş.3 ile buluştu mu ortaya Şampiyon çıkması çok doğal.

Gelibolu’nun pedigrisini açtığımızda yukarıda saydığımız aygırların yoğun olarak karşımıza çıktığını görmekteyiz.

Kafkaslı - Altaha - Antepli - Darfur - Nedimem - Bilgin ve bir çok at daha yukarıda saydığımız hatların kombinasyonuna örnek olarak gösterilebilir.

Her zaman ısrarla söylediğim tek şey var! Ya başarılı pedigri içindeki tekrarlamayı yapacağız, eğer bunu yapamıyorsak kısrağımızın pedigrisindeki yoğun bulunan kan hatlarının karşılığını arayacağız.

Gelibolu ile öncelikli çiftleşmesi gereken kısrak babaları;

Altaha, Antepli, Demirkır, Haberbatur, Taşkent, Volga.2, Halid, Caş, Bilgin, KanCanSan, Sadun, Alkuruş.13, Albatur, Al-Işık, Serhanbey, Gizbatur ve Kayhanbey…

Bu doğrultuda eşleşmeler yapıldığı takdirde sonucun kesinlikle başarılı olacağına inanıyorum.

 

Son DüzenlenmeSalı, 12 Aralık 2017 12:33

7 yorum

 • osman taşdemir
  osman taşdemir Çarşamba, 23 Aralık 2015 18:05 Yorum Linki

  sayın tarık tekçe sizin yukarıda hem arap, hemde ingilizlerde saydığınız familyadan zaten iyi bir aygır iyi bir kısrak çıkmış, bunu bizlerde iyi görüp değerlendiriyoruz, yukarıdaki ingiliz ve arap atlarında bir çok eşleşme var hatta sizin verdiğiniz eşleşmede var, belkide sorunlarından dolayı koşmamış safkanlarda mevcut, ama sizin burada bir artınız yok bu bilgilerde. ki vermiş olduğunuz bilgiler yazılan yazılar, hangi at sahibinde olsa, belkide sizin göstermiş olduğunuz üst düzey aygırlara dahi çekerler. bence siz sadece şampiyonların genetiğine bakarak yorumluyorsunuz, yetiştiricilikle ilgili hiç bir yazı yok burada. yani sizin yazdığınız yazı bir ata göstermiş olduğunuz bilgi sadece % 3 kapsar.

 • Letif doğan
  Letif doğan Cuma, 27 Kasım 2015 18:59 Yorum Linki

  Benm atın babası emiroğlu şimdi kan hattı tutmuyormu ismi tumbul anzelha ee şimdi bu atımı yazmayacakmıyım Gelibolu ya

  Cüneyt Çalıcıoğlu'nun cevabı: Tumbul Anzelha'nn babası Emiroglu'nun babası Taskent gayet uyumlu ... Ayrica,pedigride Doruhan yoğunlaşması da güzel...!

 • onur iskenderun
  onur iskenderun Pazartesi, 23 Kasım 2015 13:07 Yorum Linki

  dünyaları kazandırdı umarım artık tekrar koşmazlar

 • Remazan KAYA
  Remazan KAYA Perşembe, 19 Kasım 2015 22:05 Yorum Linki

  Başka hangi familya kaldı. O kadar da abartma.

 • zhan
  zhan Salı, 17 Kasım 2015 13:11 Yorum Linki

  Yakında koşar yine :) Aygır olcak diyorlar hep GELİBOLU için bir bakıyorum koşuyor :) Şöyle kazanabilceği bir a3 falan bulursa koşturur ilgilileri :))

 • Mustafa Çakar
  Mustafa Çakar Salı, 03 Kasım 2015 23:49 Yorum Linki

  Tarık bey sağolun bilgi dağarcığımızı genişletiyorsunuz. Bir sorum olacak Gelibolu pedigrisinde Zehra 61 in katkısını irdeler misiniz? Zira bu kısrağın tüm yavrularını incelediğimizde mükemmel örneklere rastlıyoruz.

 • kaya gilgil
  kaya gilgil Salı, 03 Kasım 2015 20:03 Yorum Linki

  kemuyatulirak.26 hakkinda bir yazi yazmanizi sabirsizlikla bekliyorum. tum sampiyonlarin koku bu kisrak. bir bit yenigi mi var demeden de edemiyorum ama yine de uzman gorusu gerekir. (haberbatur, yavuzhan,odin,ozhaber.....

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık