Menu

YA SELO KAZANIR, YA MEMO! Özel

Selman (Taşbek) abi anlatmıştı. 2000'li yılların başı... Ağakaraca, Tamerinoğlu, Caş falan uçuyor... G1 yarış esnasında Halil Durmuş abi Remazan Kaya'ya dönerek 'oğlum G1 yarış var, son 1000'e geldik! Yarışla ilgilensene!’ Remazan abi olanın bitenin doğallığına daha doğrusu onun için olağanlığına, sıradanlığına vurgu yapıp... "Ya Halil ağam... Yarışı ya Selo kazanır, ya Memo kazanır..." der.

Ömer ölünce aklıma bu anektod geldi. Hem Remazan abi, hem Selim, hem Mehmet... Hepsi de onun büyük bir jokey olduğunu biliyordu. Abi Kaya, ya o yarışta Selim-Mehmet at bindiği için öyle demişti, ya da Ömer'e Ömo türü bir saçma seslenişi tercihlemediğinden…

Ömer öldü abi! Ömer öldü lan... Ne kolay di mi 3 kelimeyi yanyana getirmek! 41'den 42'ye geçtiğim şu dönemde hayatta şunun farkına varıyorum ki "eskiden yaşlılar ölürdü, şimdi yaşı bize yakınlar ölüyor!" Yaş almanın kuralı bu demek ki!

Yazıyı Çarşamba (12.10) öğleden sonra yazıyorum. Ve inanın Ömer attan düştüğünden beri (06.10) bir lira bile altılı/bahis oynamadım. Her sabah 07.00'de büyük bir heyecanla baktığım 2 bültene 1 haftadır bakmıyorum bile. Elbet oyuna döneceğim ama Ömer'in zamansız gidişi yıktı beni.

Remazan abiyle, Mehmet ile özellikle de Selim ile derin muhabbetlerimiz olmuştur 10 küsur yıldır... Ömer ile birkaç selam dışında temasım olmadı. Ama bir insandan da Ömer için kötü bir söz duymadım. Sadece işiyle ilgilenen, her hipodromda at binen ilk jokey olan, namuslu, dürüst aslan gibi bir adamı yitirdik. 

Ve bir şey itiraf edeyim mi... Mehmet'e 1-2 Twitter DM'si, Selim'e de 2 whats-up mesajı dışında temas etmedim; hiçbir Kaya ile! Ne diyeceğim, ne diyebileceğim. Teselli mi? Şaka mıyız? Gepegenç bir adam at üstünde pisipisine ölüyor. Şans, kader, kaza, talih... Ne dersen de... Ömer gitti! Ömer öldü. Ne diyeceğim Selim'e, ne diyeceğiz Mehmet'e... Ne diyebildik Neslihan'a, Atahan'a Bursa'da...

Çok üzüldüm... Yavuz Vidinli ağabeyi de kaybettik... Yakın dönemde çok 'yittik', çok gittik! Ömer çok yaraladı beni... Başa dönersek... Remazan abi... Maalesef artık o ilgilenmediğin açık yarışları ya Selo ya Memo kazanacak! Ya Selo, ya Memo... Ömer yok artık çünkü... Olmayacak!

Son DüzenlenmeÇarşamba, 12 Ekim 2016 19:22

1 yorum

  • MEHMET ÇELEBİ
    MEHMET ÇELEBİ Çarşamba, 12 Ekim 2016 23:34 Yorum Linki

    GERÇEKTEN BÜYÜK BİR YETENEGİ ÇOK ERKEN KAYBETTİK.UMARIM SELİM VE MEHMET EN KISA ZAMAN DA KENDİNİ TOPARLARLAR.VE MESLEKLERİNE DÖNEBİLİRLER YETENEKLİ DEMİŞTİK ÖMER İÇİN DERVİŞAGA NIN İLK YARISINA ÖMER BİNİYOR 18 ATLA 15. OLUYOR RAPORUNDA ÇOK KUVVETLİ BİR TAY RAPORUNU VERİYOR.DERVİAGA BAŞBAKANLIK ENTERNASYONEŞ ĞİBİ BİR SÜRÜ YARIŞ KAZANIYOR.ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN BİZ ÖMERSİZLİĞE ZOR ALIŞACAGIZ...

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık