Menu

Klas Kısrak 'SAAFEND' izleri taşıyan 'MALİ' daha ne yapsın? Özel

Ünlü aygır Sir Gaylord’un oğlu olan Sayf El Arab’ın 1988 yılında İngiltere’de doğan kızı Saafend, yıllar sonra ülkemizin yolunu tuttuğunda, o an için ne kadar verimli olabilir sorusunu düşünenlerin, herhalde hiçbiri bu kadar verimli olabileceğini hesap edemezlerdi.

Kısrak öncelikle hara hayatında çok verimli sonuçlara imza attı. Galetto’dan Albruz, Bachelor Party’den Başpilot, Mujtahid’den Tony Montana gibi, hepsi de birbirinden değerli atlara imza atması dışında, en önemli ürünlerinden biri de ülkemize gelirken gebe olduğu Most Welcome isimli aygırdan olma Nicomedia oldu.

Klas kısrak yarış sahasındaki başarılarını hara yaşamına da taşıdı ve Nikoş ve Mali gibi kaliteli isimlere imza attı. Nikoş, Doyoun’dan, Mali de Distant Relative’den olmadır.

Şu anda Saafend’in oğlu Tony Montana ve torunu Mali aygırlık yapmaktalar. Tony Montana, şu an için 3 koşan 1 kazanan istatistiğine sahip. Kazanmayı başaran yavrusu Al Neri’nin KV olmak üzere sınıf koşu kazanmayı başardığını ekleyelim.

Saafend’in diğer aygır temsilcisi olan Mali’nin ise bu yazının yazıldığı an itibariyle (20-10-2016) 25 koşan, 13 kazanan temsilcisi mevcut. Yani % 52 gibi bir birincilik yüzdesi var.

Mali’nin bu temsilcilerinden 8’i sınıf koşularda performans elde etmeyi başardılar ki, bunlar içinde sınıf koşu (KV ve üstü) kazanmayı başaran Buenos Dias, Cihan Pehlivanı, Kareem, Pargalı, Tinkerbell sınıf koşu kazanan yavruları, Gülan Binda ve Angry Bird de G3 sınıfındaki yarışlarda ikincilik elde etmeyi başarmış temsilcileri ve son olarak da Wind Of East de KV’de de üçüncülük yapan bir başka temsilcisi…

Bakıldığında start alan 25 yavrusunda 6 sınıf koşu kazanan, 8 sınıf koşu performansı elde eden tayı var. Yani sınıf koşan taylarının sınıf koşu kazanma yüzdesi %24, sınıf koşularda ilk üç yüzdesi %32 gibi gayet iyi bir oran. Belki de iyinin ötesinde!

Start alan yavrularının sayısı arttığında aynı etki olacak diye bir garanti yok denilebilir, ama onu zaman gösterir ki, şu an için gayet güzel bir performansı var Saafend torunu Mali’nin.

Mali’nin iyi performans sergileyen yavrularına şöyle bir kuş bakışı baktığımızda, Never Bend, Ahonoora, Roberto gibi isimlerin altını koyu olarak çizmek mümkün! Meraklıları ve ilgilileri daha da inceleyerek daha farklı şeyler de bulabilir!

İkisi Habitat olmak üzere, üç kez Sir Gaylord akrabalığına sahip olması itibariyle (diğeri Drone)  Cinq a Sept etkisini diğer klas temsilcileriyle tetikleyebilir!

Bunun dışında Mali’ye kısrak göndermek isteyen (Tony Montana da geçerli aynı benzer şeyler/benzer ölçülerde), Molly Adare ve onun dönüşlerini inceleyebilir arzu ederlerse... Bunlardan ülkemizde zaman içinde ilginç isimler mevcuttur. Arayan bulur derim!

Son DüzenlenmeCuma, 21 Ekim 2016 20:44

1 yorum

  • Nuri Beşiktaş
    Nuri Beşiktaş Pazar, 23 Ekim 2016 01:51 Yorum Linki

    Kendi kıymetlerimizin değerini bilmiyoruz ta tinkerbell koşmaya başladığında sıfat adedi yükselmeliydi inşallah birileri bu aygırın hakkını verir

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık