Menu

Haftanın Ardından... Özel

Hiç vermeyin Sayın AĞBAL…!

Maliye Bakanı Naci Ağbal yeni yılda devreye girecek vergi artışlarına ilişkin açıklamalarda bulunurken, Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu’nda da değişiklik yapacaklarını ve elde edilen gelirler üzerinden yapılan yüzde 10’luk vergi kesintisini yüzde 20’ye çıkaracaklarını kaydetti.

Az yaptınız Sayın Ağbal..!

Hepsini alın hiç vermeyin daha iyi...!

Parayı atçı getiriyor, yarışsever getiriyor. Devletin cebinden 1 lira yatırımı yok bu endüstriye... Buna rağmen hep alıyor! Hep alıyor!

Yazık günah...

Zaten devlet alması gerekenden fazlasını alıyor. Atçılığa bugüne kadar devlet kasasından ne koymuş? Sektör yıllardır kendi kendini finanse ediyor!

Satacak mısınız, ne yapacaksanız yapın da on binlerce insanın ekmek yediği endüstri kurtulsun bu dertlerden…

Bakın Futbol ne güzel kurtuldu, darısı başımıza…!

MEHMET HADİ TUNÇ…

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında 2 aydır beklenen yeni müsteşar ataması nihayet gerçekleştirildi. Buna göre 2 ay önce görevden alınmasına karar verilen Dr. Nusret Yazıcı’nın yerine Mehmet Hadi Tunç atandı.

Nusret Bey çok kibar ve kariyeri parlak bir bürokrattı ama bana göre maalesef Türk Atçılığına hiçbir faydası olmadı..! Oysa geçtiğimiz yıl yapılan Çalıştay’da bizleri ne kadar da heyecanlandırmıştı!

2013 yılında Mehdi Eker'in Bakanlığı döneminde Müsteşar Yardımcılığına getirilen Tunç, Müsteşarlığa vekaleten atandı ancak kararnamesinin önümüzdeki günlerde Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor.

Son olarak Gazi Koşusu günü hipodroma gelen Mehmet Hadi Beyden camia olarak beklentiler büyük… En azından atçılığın ve yetiştiriciliğin kanayan sorunlarına çare bulunmasında umarım endüstriye gereken desteği verecektir. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.

Hayırlı olsun…

BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR…

Türkiye Jokey Kulübü at sahiplerinin borçlarının yeniden yapılandırılmasına karar verdi. Kulübe borcu olan atçılar için iyi bir fırsat…

Yasin Ekinci Başkan, önce vergileri arttırıp sonra yapılandırma ile kolaylık sağlayan siyasiler gibi…

Önce 500 liralık borçlar için Avukatlık Büroları üzerinden atçıyı icraya verdiriyor sonra seçime giderayak sağ olsun bu tip ‘güzellikler’ yapıp olayı toparlamaya çalışıyor!

Espri yapıyorum elbette…

Atçının oyumu var ki Yasin Beye oy versin!

 

Son DüzenlenmePazar, 01 Ekim 2017 10:38

1 yorum

  • isimsiz
    isimsiz Pazartesi, 02 Ekim 2017 13:30 Yorum Linki

    icraya verilen antrenör borçları da var bunlar es geçilmiş

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık