Menu

DANON BALLADE Özel

Aşım sezonu yaklaşırken yetiştiricilerimiz aygır ve kısraklarına hazırlık yapmaktalar. Bu yıl da ülkemize farklı aygırların gelmesi rekabeti daha da arttıracak kuşkusuz.

Yetiştiricilerimizin ülkemizde ki potansiyele yaptığı yatırım yanı sıra Serdar Özçolak- Tarık Tekçe ortaklığının diğer ortakları vasıtasıyla yurt dışında yatırım yaptığı aygır Danon Ballade de performansı merak edilen isimlerden, en azından bende!

Pedigrisine bakınca bizim ülke de aşım yapsaydı diye hayıflandığım bir isim Danon Ballade. Biraz anlatmaya çalışalım o zaman onu.

Annesi de aygırlık kariyeri bulunan Sligo Bay ile anne kardeşi. Sligo Bay’ın tam kardeşi Wolfe Tone da aygır. Her ikisi de Sadler’s Wells temsilcisidir.

Danon Ballade’ın annesi Lady Ballade’ın diğer anne kardeşlerinin verdiği ürünlerden Danger Cross ve Fusaichi Seven’ın da aygırlık kariyeri mevcut.

Danon Ballade’ın soy ağacında en can alıcı noktalardan biri, hatta en alıcısı da burası belki de. Çünkü Danon Ballade’ın büyük annesi şampiyon kısraklardan Glorius Song, klas aygırlardan Devil’s Bag, Saint Ballado ile tam kardeş!

Sadece bunlar mı? Manshood, Imperial Falcon, Nosferatu gibi hepsi de aygırlık kariyeri olan isimler de Danon Ballade’ın büyük annesi Angelic Song’un anne kardeşidir.

Aslında burası bir derya resmen, açılırken dikkatli olmak lazım! Angelic Song’un tam kardeşi Glorious Song’un yavrularında baktığımızda, Singspiel, Rahy, Rakeen gibi isimler karşımıza çıkıyor.

Daha da var aslında, bunu da iki kısrağın anne kardeşi Morn Of Song neslinden gelen ürünlerde görmek mümkün, başta Campanologis ve Emirates To Dubai olmak üzere. Danon Ballade bizim ülkede aşım yapsaydı diye hayıflanmam boşa değil sanırım!

 

Son DüzenlenmeCumartesi, 11 Kasım 2017 11:20

1 yorum

  • Sinan Evren
    Sinan Evren Pazartesi, 20 Kasım 2017 11:32 Yorum Linki

    Türkiye'de ki kronik rahatsızlık gibi gördüğüm konulardan birisi şu Yazdığınız satırlar yokmu bu ülkede şampiyon potansiyeli taşıyan aygırlar sürekli dışarıdan gelenlere övgü dolu metiyeler diziyorsunuz suni tenefüsle atçılık olmaz biraz elimizdekilerin değerinden bahsedin!!! Hatırlarsanız eskiden yerli malı haftası vardı bari bir yazıda bu coğrafyada yetişen atlara ayırın insanlara yurtdışı diye bir hastalık aşılandı biraz bunları konuşsak kapital düzene tutulan çanağı sarsmakta Güzeldir sevgili arkadaşım

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık