Menu

Bir Yarış Atından Daha Da Fazlası Olmaya Aday Özel

Yeni sezonun ilk Ankara yarış gününde Polis Günü Koşusu’nu kazanan More Than A Game, bir kez daha kalpleri fethetti. Bu vesile ile hepimizin ve ülkemizin emniyeti için görev yapan emniyet ve güvenlik güçlerimize teşekkür ve minnet duygularımızı ifade edelim.

Bu galibiyeti ile 14’üncü birinciliğe ulaşan klas safkanın aynı sayıda ikinciliğinin de bulunması, onun istikrarının da istatiksel bir ifadesi olarak değerlendirilebilir. Onun yarış karakteri üzerine kuşkusuz daha da başka şeyler yazılabilir. Yine de bizi, daha doğrusu beni, özellikle orijini ilgilendiriyor ve yarış yaşamı sonrasında ki muhtemel hara kariyeri…

Babası Awesome Again’in şu an ülkemizde aygırlık yapan oğlu Toccet var ve yurt dışındaki başarılı kariyerini burada da devam ettirmesi doğal bir süreç olacaktır. More Than A Game’den yetiştiricilik boyutunda beklentiler oluşmasına sebep olabilecek diğer etkenlere bir göz atalım kısaca.

Her şeyden önce kısrak babasının Key To The Mint olması yetiştiricilik bağlamında önem arz edebilir. Ülkemizde kısrak babası Key To The Mint olup, temsilcileri bulunan aygır hatları arasında Among Men, Robin Des Bois, Prince Of Bird, Swain gibi isimler olduğunu ekleyelim. Tabi ki Mountain Cat’i unutmuş değiliz ve ülkemizde çok başarılı sonuçlara imza atan bu atın soy ağacında Key To The Mint’in olması, kuşkusuz bu sürece pozitif katkı sağlamış etkenlerden bir olabilir. Saydığımız aygırların bazı temsilcilerinin üst düzeyde performans sergilemesi dikkate değer kuşkusuz. Bunu zaman içinde daha da açmak olasıdır.

Anneden G1 Matron Stakes de ikinciliği bulunan Wild Snitch ile kardeş olmasının da More Than A Game’nin anne neslinin, yetiştiricilik boyutunda olumlu katkı yapması şeklinde bir beklenti oluşturabilir.

More Than A Game’nin anne neslinde ilginç isimler var ve yetiştiricilik boyutuna katkı yaptığında zaman içinde değerlendirilebilir, şimdilik bu kadar!

Son DüzenlenmeÇarşamba, 11 Nisan 2018 14:12

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık