Menu

Kaçan Balık Büyük Olur! Özel

Ankara da yarış sezonun ikinci gününde programdaki Turbo temsilcileri start aldıkları tüm yarışları kazanarak babalarına kariyer sayfasında özel bir gün yaşattılar.

Handikap 15 koşuda Turbo’nun Kalamış kızı Dilayda’dan olma dişi tayı Sangam ile başlayan Turbo fırtınası, hiç start almamış üç yaşlı Arap tayların koşusu ile devam etti. 12 tayın start aldığı koşuda Sıh Taha’nın kızı My Flower’ın Turbo’dan olma oğlu Büyükturbo kazanırken, baba kardeşi İnficar da dördüncü oldu.

Hemen sonraki Handikap 14 koşu da, kazanan isim bir Turbo temsilcisiydi ve dört yaşlı Zehir Hafiye galibiyet alan isim oldu. Annesi Hazalsultan, Bozok’un kızıdır.

Bu iki yarıştan sonraki koşuda start alan isimler arasında yine bir Turbo temsilcisi vardı ve oğlu Kadhan günün favorilerinden biri olduğunu inkar etmeyerek, babası için özel bir kariyer gününe imza atan kardeşlerinin arasına katıldı. Kadhan’ın annesi Kirazkızı, Şövalye’nin kızıdır.

Her zaman yaptığımız gibi bugün orijin tafsilatına girmeyeceğiz. 12 Nisan 2018 Ankara mitinginde katıldığı tüm koşularda Turbo temsilcilerinin kazanmasının kayda değer olduğunu düşündüğüm için hazırladım bu yazıyı.

Yine de aklıma gelmişken bir kere daha yazmak istedim. Türk-Arap atı yetiştiriciliği ile uğraşan sektör temsilcileri nasıl olurda bu aygırı Devlet haralarına kaptırır, hala anlayabilmiş değilim.

Para derseniz, Turbo’nun satış bedeli birkaç paya bölünüp çok rahat sendika edilebilirdi.

Söyle düşünelim; bundan sonra ki yıllarda Turbo temsilcileri açık arttırmaya geldiğinde, kaç paraya satılacak? Özellikle erkek tayları!

Daha birkaç tay satışında aygır kendini ücretini zaten amorti edecektir.

Devlet haralarının kısrak materyalini düşünürseniz, orada çok daha iyi işler yapması olasıdır zaten.

Herhalde özel hara yetiştiricileri, Turbo’nun Devlet haralarına gideceğine ihtimal vermediler ve nasılsa elimizde diye düşündüler. Eğer böyle ise kaç balık büyük oldu sanırım!

 

@ Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

 

Son DüzenlenmePerşembe, 12 Nisan 2018 19:16

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık