Menu

Nalları söküldü, damızlığa ayrıldı… Özel

KV-8 Seyfettin Çalbatur galibi ve A3 Mevlana Koşusu 3’üncüsü 4 yaşındaki al kısrak Betiferi (Lion Heart – Elodie, Bankocu) yarış hayatını noktaladı. 2 yaşının sonlarında ve 3 yaşlılığın hemen başında üst üste başarılı yarışlara imza atarak umut vaat eden kısrak, sonrasında aşırı asabiyet yüzünden beklentilerin altında bir performans ortaya koymayınca hayatının bundan sonraki bölümünde yetiştiricilikte kullanılmak üzere haraya gönderildi. Betiferi Yalçın ekürisinin Bursa – Mustafa Kemalpaşa’daki çiftline gönderildi.

Annesi ve ablası İRLANDA’da...

Betiferi’nin annesi bir Bankocu kızı olan 1996 doğumlu Elodie’dir. Yarış hayatı boyunca 55 kez start alıp 4 birincilik, 9 ikincilik, 7 üçüncülük ve 3 kez de dördüncülük elde eden safkan sınıf koşu kazanma başarısı gösterememişse de, haraya alındıktan sonra verdiği 8 yavrusundan Silver Dancer (West by West) G1 Nenehatun, My Sea (Unaccounted For) G2 Pansiyon Hara ve Zilcihan (Kaneko) A2 Kayı koşularını, bunun yanında Silver Dream (River Special) KV-6 Cevdet Sümer ve Betiferi (Lion Heart) ise KV-8 Seyfettin Çalbatur Koşularını kazanmışlardır.  

Elodie aynı zamanda Rusya’daki Enternasyonal yarış dahil 17 yarış kazanan Eshquia (Doyoun)’nın da anne kardeşidir. Damızlık yaşamına İrlanda’da devam eden kısrağın G1 galibi dişi yavrusu Silver Dancer’da kendisi gibi hara kariyerini İrlanda’da sürdürmektedir.

 

Son DüzenlenmePazar, 10 Nisan 2016 12:08

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık