Menu

DAWN SURPRISE ve SAICHANIA öldü… Özel

G1 Çaldıran Koşusu birinciliğinin yanı sıra G2 TYAYSD ve G3 II. İnönü Koşuları galibi, G1 Başbakanlık, G2 Tay Deneme, G3 Fetih (2 kez), G3 Sadun E.G.Atığ ve A3 İst. Bş. Bld. Bşk.lığı Koşuları ikincisi ve G1 TJK Koşusu üçüncüsü olan şampiyon safkan Kalimdor’un annesi Dawn Surprise (Theatrical), Marmara Harasında yaşamını kaybetti. Hakan Keleş’in sahibi olduğu 15 yaşındaki kısrak, Victory Gallop’tan K3’ü geçtikten bir gün sonra getirildiği harada geçirdiği kalp krizi sonrası hayata gözlerini yumdu. Keleş ekürisinde All Accounted For (Unaccouted For) ve Power Surprise (Powerscourt) isimli yavruları start alan kısrağın, aynı eküride bu sene 2 yaşlı olarak start alması beklenen Fatal Attraction (Cape Cross) isimli 2 yaşlı bir dişi tayı ile Lion Heart’tan 1 yaşında bir dişi tayı bulunmakta.

Öte yandan kariyerinde G3 Osmangazi Koşusu birinciliğinin yanı sıra 7 Kısa Vade galibiyeti, G2 Kraliçe II. Elizabeth Koşusu ikinciliği, G1 Çaldıran, G3 Misak-ı Milli, G3 Kurtuluş ve G3 Bursa Bş. Bld. Bşk.lığı koşuları üçüncülüğü ve G1 Dişi Tay Deneme Koşusu dördüncülüğü bulunan Yavuz Vidinli’nin sahibi olduğu 19 yaşındaki Saichania (GB) da, aşım için gittiği İzmit Merkez Aşım İstasyonunda, yeni doğurduğu tayı ile birlikte hayatını kaybetti.

Saichania (GB) damızlık kariyeri boyunca, A2 Güzel İzmir ve A3 İzmir Bşk. Bld. Bşk.lığı Koşuları üçüncüsü ve 7 yarış galibi Tahiri (Sabırlı), G2 Sakarya Koşusu dördüncüsü ve 6 yarış galibi Kızılelma (Strike The Gold), 11 yarış kazanan Gaucho (Strike The Gold) ve 8 yarış kazanan Srichania (Sri Pekan) gibi başarılı yavrular verdi. Kısrağın bu sene 2 yaşlı olarak start alması beklenen New Transatlantic (Kaneko) isimli bir erkek tayı ile yine Kaneko’dan 1 yaşında dişi tayı bulunmakta.

 

 

Son DüzenlenmePerşembe, 05 May 2016 17:50

1 yorum

  • babür carioğlu
    babür carioğlu Perşembe, 05 May 2016 18:37 Yorum Linki

    survivor

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık