Menu

Şampiyon Safkan Aygırlığa ayrılıyor… Özel

Türk yarış ve yetiştiriciliğinin son yıllarda yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri olan Çaldıran, Erkek Tay Deneme ve Gazi Koşuları galibi şampiyon safkan Graystorm (Luxor – Setryn, Strike The Gold) aygırlığa ayrılıyor.

19 Ocak 2017 Perşembe günü Dubai Meydan Hipodromunda ilk yurtdışı yarışına çıkıp ardından yaşadığı sakatlıktan dolayı başarılı bir ameliyat geçiren ve sonrasında Türkiye’ye dönen safkanın sahibi Ahmet Güzelocak, sosyal medya üzerinden şampiyon safkan ile ilgili şu açıklamayı yaptı; GRAYSTORM, Aslan yürekli oğlumuz bugün kenter öncesi sabah gezintisinde... Bir süre daha idman da olup, Bursa Karacabey de kalan yaşamını sağlıkla geçirebilmesi için Aygırlık başvurumuz geçen hafta itibariyle gerçekleşmiştir. Sevenlerine ve camiamıza saygıyla duyurulur...

Bu kararı almak gerçekten çok zor oldu ancak gün geçtikçe tüm ekip üzerinde Graystorm'a karşı oluşan hassasiyet belirleyici olmuştur. Tekrardan hayatsının en iyi dönemine gelmesinde katkısı olan her bir arkadaşıma minnettarım. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” 

Son DüzenlenmeSalı, 13 Şubat 2018 14:04

1 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık