Menu

TOCCET Kızının Klas Yavrusu MIND YOUR BISCUITS Aygırlığa Başlıyor Özel

Dubai mitinginde iki yıl üst üste G1 Dubai Golden Shaheen’i kazanarak dikkat çeken Mind Your Biscuits aygırlığa başlıyor.

Aslında sadece Dubai mitinginde değil, ABD’de bir çok klas yarışta birinciliğe imza atmış bir attır. Bakıldığında bir çok sprint yarışında başarı gösterdiği ve kazanamasa da sprint kategorisinde önemli bir koşu olan Breeders Cup Sprint yarışında ikinciliği ve üçüncülüğü olduğunu görmekteyiz.

Ayrıca G1 Malibu Stakes galibi olan Mind Your Biscuits girdiği 21 yarışta 7 birincilik, 8 ikincilik ve 3 üçüncülük ile 3.719.286 TL kazanç elde etmiştir. New York yetiştirmesi olan bu safkan yearling olarak 47.000 $ fiyatla Fasig-Tipton Saratoga satışlarında satılmıştı.

2019 sezonundan itibaren Shadai harasında hizmet vermeye başlayacak Mind Your Biscuits’in bizler için ilginç olan yönü annesi Jazzmane’nin ülkemizde Evcimen harasında görev yapan Toccet’ın kızı olmasıdır. Jazzmane’nin annesi Stop The Music’in kızıdır. Bakıldığında Nasrullah temsilcilerinin yoğun olduğu bir pedigri görebilriz.

Diğer taraftan Mind Your Biscuits’in babasına baktığımızda Posse ismini görmekteyiz. Posse de sprinter karakterli bir attı yarış yaşamında… Posse, Silver Deputy’nin oğludur. Silver Deputy de Deputy Minister temsilcisidir. Diğer taraftan Toccet’ın babası Awesome Again de Deputy Minister oğludur. Dolayısı ile Mind Your Biscuits’in pedigrisinde 3*4 yakın akrabalık görmek mümkündür.

Ayrıca Awesome Again’in kısrak babası olan Blushing Groom, Posse’nin kısrak babası Rahy’nin de babasıdır. Dolayısı Mind Your Biscuits, Blushing Groom üzerine de 4*5 akrabadır.

Mind Your Biscuits ayrıca Hail To Reason üzerine de 5*4 akrabadır. Aslında pedigriye baktığımızda benzer soy yapılarındaki baba ve anne figürlerinin bir araya geldiğini de ifade etmek mümkün sanırım.

Bu konum Toccet’ın ülkemizde başarı sağlayabileceği kısrak eşleşme modelleri açısından da incelenmeye değer sanırım. 

Not: Sitemizde yazılan yazılar tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Yazıları yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

 

Son DüzenlenmePerşembe, 24 May 2018 16:12

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık