Menu

ARQANA Satışlarındaki “İthal Kriterlerine uygun Kısraklar”

6 - 9 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek ARQANA Damızlık satışları vesilesiyle, FRBC (Fransız Yarışçılık ve Yetiştiricilik Komitesi) Türk yetiştiriciler için hara gezileri ve Deauville’ki idman merkezinde sabah galopları ziyareti organize etti. FRBC ayrıca Deauville’deki otel konaklamaları, restoran rezervasyonu gibi konularda da yardımcı olacağını duyurdu. FRBC İstanbul’daki Fransız Konsolosluğu ile olan yakın ilişkiler sayesinde, vize alınması hususunda da yardımcı olacağını açıkladı. Bunun için pasaportunuzun bir fotokopisi ile diğer tüm bilgilerinizi göndermeniz yeterli. Ancak satış öncesinde İrlanda’ya ve İngiltere’ye seyahat edecek olanlar kişilerin, Schengen ülkelerine (İrlanda ve Fransa’ya) iki kez giriş yapacak olmalarından dolayı çoklu girişe imkân tanıyan vizeye ihtiyaçları olacağını göz önünde bulundurması gerekmekte. Bunun yanında yıl boyunca Fransa Satışları’nda at satın almış olan yabancı müşteriler için uçuş masrafları FRBC tarafından karşılanıyor. FRBC, Türk alıcıların seyahat masraflarının maksimum 300 €’sunu iade ediyor. 
Ekteki PDF Dosyasında, ARQANA satışlarında Türkiye’nin de faydalanabileceği, satışa sunulan kısrakların listesi yer almakta... Satışlar; Cumartesi, Pazartesi ve Salı günleri 11.00’da, Pazar günü ise 10.00’da başlayacak. Türk Havayolları uçuşlarına göre, satışlar boyunca Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Deauville’e gidişte ve dönüşte shuttle hizmeti verilecek. Shuttle programı şöyle; (uçuş programına göre, shuttle saatlerinde değişiklik yapılabiliyor)

5 Aralık Cuma, CDG’den > Deauville’e

Türk Havayolları’nın 14.00’da Paris’e inen TK 1823 uçuşuna istinaden saat 15.00 sularında havaalanından hareket edilecek.

9 Aralık Salı, Deauville’den > CDG’e

Türk Havayolları’nın 15.00’da Paris’den İstanbul’a uçan TK 1824 uçuşuna istinaden saat 11.00 sularında Deauville’deki otelden hareket edilecek.

Son DüzenlenmeSalı, 25 Kasım 2014 14:02

2 yorum

 • Ahmet H
  Ahmet H Çarşamba, 26 Kasım 2014 12:10 Yorum Linki

  1) İrlanda Schengen ülkesi değildir. 2) Pasaport fotokopisi demişsiniz, hiçbir Konsolosluk pasaport fotokopisi ile başvuruya vize vermez. 3) Ekteki dosyadaki sayfalarda ciddi karışıklık olmuş (10. sayfanın aslında 1. sf'nın devamı; 11. sf aslında 2'nin devamı vb). Ayrıca Türk atçılara sunduğunuz bu dokümanın Fransızca olan başlıklarını Türkçe'ye çevirmiş olmanız gerekir. En azından haber içinde etalon = aygır vb bir açıklamada bulunmuş olmanız gerekirdi.

  Siteniz sektördeki en başarılı sitelerden biri. Düzenli okuyucularınız olarak sizden içeriği kontrol edilmiş daha kaliteli haberler bekliyoruz.

  YARIŞ DERGİSİ NOTU: Değerli dostumuz güzel temennileriniz için teşekkür ederiz... Bahse konu olan yazı bizim haberimiz değil, bir ilan... Dolayısıyla içeriğine dokunmadık. Ayrıca sanıyorum Schengen olayı da şu; Arqana Fransa'ya İngiltereden gelecek olan yetiştiricilerin İngiltere vizelerinin yanısıra Fransaya giriş yapabilmeleri için Schengen vizelerine de sahip olmaları gerektiğini hatırlatıyor sanırım... İlginize teşekkürler...

 • tevfik alıcı
  tevfik alıcı Salı, 25 Kasım 2014 14:39 Yorum Linki

  Sayın site yetkilileri 10.000-15.000 dolar arası bir kısrak almayı düşünüyorum kimlerle irtibata geçebilirim.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık